Szukaj ofert pracy

Samodzielna/Główna Księgowa

MIEJSCE PRACY: Stężyca

Zakres obowiązków:

- Terminowe i prawidłowe prowadzenie ewidencji księgowej
- Sporządzanie sprawozdań finansowych
- Księgowanie i weryfikacja faktur zakupowych i sprzedażowych
- Księgowanie wyciągów bankowych, dokumentów wewnętrznych, raportów kasowych
- Sporządzanie deklaracji podatkowych - JPK, VAT UE, CIT8
- Ewidencja i inwentaryzacja środków trwałych
- Potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami, kontrola kont rozrachunkowych, przepływów pieniężnych
- Śledzenie i analiza bieżących zmian w przepisach księgowo-podatkowych (UOR, PIT, CIT, VAT)
- Nadzór nad comiesięcznym rozliczaniem produkcji, ustalanie cen ewidencyjnych wyrobów, analiza odchyleń od cen, rozliczanie produkcji wyrobów gotowych
- Kierowanie pracą działu księgowości zgodnie z wymogami prawnymi i regulacjami grupy
- Współpraca z instytucjami zewnętrznymi
- Odpowiedzialność za gromadzenie, przygotowywanie i przechowywanie dokumentacji przewidzianej obowiązującymi przepisami
- Współpraca z komórką kadrowo-płacową
- Tworzenie zestawień miesięcznych, kwartalnych i rocznych

Wymagania:

- Ukończone studia na kierunku rachunkowość/finanse/ekonomia lub pokrewne i/lub certyfikat potwierdzający kompetencje z zakresu księgowości
- Doświadczenie w pracy na stanowisku gł. księgowej/ego lub z-cy bądź pełniącej/ego obowiązki
- Doświadczenie w pracy w firmie produkcyjnej (min. 1 rok)
- Znajomość zagadnień z księgowości produkcyjnej
- Znajomość przepisów rachunkowych oraz przepisów prawa podatkowego
- Umiejętność dotrzymywania terminów, zdolności interpersonalne, rzetelność, dokładność
- Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel)
- Umiejętność delegowania obowiązków/zarządzania małym zespołem
-Otwartość w kontaktach z instytucjami zewnętrznymi

MILE WIDZIANE:
- Znajomość programu Comarch Optima

Oferujemy:

- Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
- Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie produkcyjno-handlowej
- Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe
- Opiekę medyczną
- Ubezpieczenie grupowe
- Pracę w modelu hybrydowym
- Możliwość rozwoju wewnątrz firmy