Rekrutacja IT

Sektor IT w Polsce z roku na rok rozwija się coraz szybciej, a co za tym idzie, rośnie popyt na developerów. Rekrutacja specjalistów dla firm z branży IT różni się diametralnie od rekrutacji do innych sektorów gospodarki. Aby prowadzić efektywne rekrutacje w tym sektorze, należy poznać przyzwyczajenia kandydatów i sposób ich życia, a także wiedzieć jak i gdzie szukać odpowiednich pracowników.

Przeciętny programista w ciągu swojego dnia pracy spędza 6-8 godzin pisząc swój kod, szuka sposobu na optymalizacje swojego kodu, a w przerwach gra na Xboxie i sprawdza możliwości nowoczesnych urządzeń, takich jak kaski RV. Czego nie robi przeciętny programista? Nie przeszukuje stron z ofertami pracy, job boardów na stronach firm, ponieważ jest to dla niego strata czasu, który może poświecić na kolejne przyjemności, bądź na prace jako freelancer po godzinach.
Dla programisty liczy się czas, a czas to pieniądz. Zwykle programista Java zarabia 60 złotych na godzinę, które traci podczas przeszukiwania nic nie różniących się od siebie ofert pracy. Z tego właśnie powodu tak trudno jest obecnie znaleźć odpowiedniego specjalistę IT dla pracodawcy.

501099098

Dlaczego Logart Personnel Consulting?

Rekrutacja specjalistów dla firm z sektora IT to nasza specjalność. Doświadczenie w profilowanym na IT doradztwie personalnym pozwoliło dobrać nam odpowiednie narzędzia do skutecznej rekrutacji programistów.

Wiemy, że dobry programista, to pracownik z wizją, dostrzegający potrzeby biznesowe firmy.